20.8 C
Скопје

Што ќе се случи со интервјуто на Меган и Хари доколку состојбата на принцот Филип се влоши? Продуцентите на емисијата не дозволуваат одложување!

Одбивањето на продуцентите да се одложи големото телевизиско интервју на Меган Маркл и принцот Хари кај водителката Опра Винфри би можело да ја активира „дипломатската бомба“ доколку здравјето на принцот Филип се влоши, тврдат изворите.

За големото интервју кое бремената војвотка Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) го дадоа во телевизиското гостување кај Опра Винфри, а кое премиерно ќе биде објавено на 7-ми март се зборува веќе некое време. Меѓутоа, поради здравствената состојба принцот Филип кој се лекува од инфекција во болница, се поставува прашањето дали емисијата на „CBS“ ќе биде повлечена.

Фото: Профимедиа

Продуцентите на интервјуто одбиваат да го повлечат емитувањето на експлозивниот разговор кој славната водителка го сними со војвотката и војводата од Сасекс, дури и доколку здравствената состојба на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета се влоши, пишува Мирор.

Се уште не е познато дали принцот Хари упатил барање за повлекување на бомбастичното интервју до Опра Винфри или продуцентите поради здравјето на неговиот дедо, кој вчера беше префрлен во друга болница за да продолжи со лекувањето.

Фото: Профимедиа

Да се потсетиме, се шпекулира дека во споменатото интервју кралскиот пар ќе зборува за тензиите во внатрешноста на кралското семејство, борбата која ја воделе со медиумите, повлекувањето од кралските должности и преселувањето во Америка, потоа за синот Арчи и бебето кое го очекуваат.

Опра Винфри ова интервју сама го нарече – најдоброто интервју кое го направила во животот.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар