Tag : состојба

Вести Свет

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според последните податоци, во светот до сега има 6.622.757 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 388.974, а оздравеле 3198.069 луѓе. – Во последните...
Вести Македонија

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

МИА Агенција
Овие две недели треба да се искористат за максимален фокус на здравственото прашање, како и за комуникација меѓу политичките партии, за да се постигне консензус...
Вести Свет

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според последните податоци, во светот до сега има 6.419.767 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 379.014, а оздравеле 2.941.660 луѓе. Атина – Националната организација...
Вести Свет

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 6.211.653 лица. Од нив починале 372.160, а оздравеле 2.771.603. – Првиот лек во Русија...
Вести Македонија Слајдер

Почнува четвртата вонредна состојба во земјава

МИА Агенција
Зголемениот број заразени и починати лица од коронавирусот е главна причина за четвртата вонредна состојба во државава што ја прогласи претседателот Стево Пендаровски. Оваа одлука,...
Вести Свет

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 6.086.344 лица. Од нив починале 368.462, а оздравеле 2.697.211. – Во Мексико, се потврдени...
Вести Свет

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.962.407 лица. Од нив починале 363.899, а оздравеле 2.628.359. -Во изминатите 24 часа во...
Вести Свет

Трамп на нацијата ѝ се обрати преку Твитер: Постигнат е тажен рекорд од 100.000 починати

Слободен печат
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.846.624 лица. Од нив починале 359.532, а оздравеле 2.537.267. -Американскиот претседател Доналд Трамп на...
Вести Свет

Дневен преглед за состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.545,463 лица. Од нив починале 347.617, а оздравеле 2.327.245. – Во последното деноноќие во...
Вести Свет Слајдер

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.360.982 лица. Од нив починале 341.830, а оздравеле 2.187.422 луѓе. – Во изминатите 24...