„Секогаш ќе ја имам оваа болест, сега гледам…“: Селма Блер по 2 мачни години повторно јава коњ (ФОТО)

На актерката во 2018-та година и беше дијагностицирана мултиплекс склероза, а сега по првпат има подобрување после две мачни години.

Американската актерка Селма Блер (48) повторно јава коњ, откако ѝ ја дијагностицираа болеста, после која беше подложна на многу хемотерапии.

Имено, актерката често на социјалните мрежи зборува за животот со тешката болест и со фановите споделува низ какви мачни искуства поминува, но ги открива и оние убавите работи. Токму тоа го направи и во претпоследната објава каде зборува за враќањето на јавачката стаза.

Фото: Инстаграм

Таа неодамна откри дека не ја чувствува левата нога и дека колковите ѝ се „замрзнати“, а со новата фотографија ги воодушеви своите обожаватели, кои ѝ посакуваат целосно закрепнување.

Прочитајте и...  Инфектолог предупредува: „Инфицираното лице е заразно речиси две недели, тоа е многу долг период...“

„Се движам полека. Не се критикувам премногу. Јас сум во хаос со мултиплекс склерозата. Кажано ми е дека една година после првата дијагноза ќе јавам на коњ. Одев на хемотерапии, верував и ми беше срам од другите што не успеав. Сега сфаќам дека секогаш ќе ја имам оваа болест. Секогаш. Но, ќе научам како да го користам ова тело, мозокот и емоциите“, напишала Селма под својата објава на Инстаграм.

„Му се вратив на мојот коњ. Тоа е она што најмногу ми недостасува. Но, ете, денеска успеав барем на неколку минути и не престанувам да се смеам“, се пофали таа.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Кејт Бекинсејл и Гуди Грејс раскинаа: Дали разликата од 24 години е причината или нешто друго?

Слободен Печат

Нејзиниот татко со децении е во холивудската секта: Како Џенифер Лопез успеа да ги избегне канџите на Скиентологијата

Слободен печат

ФОТО: Кијану Ривс драстично го смени изгледот: Повторно е оној „стариот фраер“!

Слободен Печат

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали Меланија Трамп навистина има двојничка? Експертите откриваат што се крие зад фотките од „лажната“ прва дама

Слободен печат

Репликата на мајмунот „Удо“, кој живеел пред 11 милиони години изложена во музеј во Баварија

Слободен Печат

Остави Коментар