Tag : селма

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките повторно се бакнаа

Слободен печат
Актерките Сара Мишел Гелар и Селма Блер го повторија нивниот легендарен бакнеж од филмот „Сурови намери“ (Cruel Intentions), но овој пат во согласност со насоките...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селма Хаек објави слика од базенот, а нејзината порака за убавината секоја жена треба добро да ја запамти (ФОТО)

Слободен печат
Мексиканско-американската актерка Селма Хаек (53) знае како да го привлече вниманието.  53-годишната актерка без шминка направи секси селфи фотографија и покажа како ужива во домот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селма Блер тешко се справува со болеста, но сепак објави прекрасна вест (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Селма Блер редовно ги известува своите следбеници на социјалните мрежи како се одвива нејзината борба против мултипла склерозата. Меѓутоа, филмската и телевизиска ѕвезда во...
Магазин

Една од најубавите балади на Балканот е создадена случајно, од очај за невозвратена љубов, а жената од насловот е жива и денеска! (ФОТО)

Слободен печат
Една од најубавите балади во современата балканска поп култура е прекрасната „Селма“ во изведба на „Бијело дугме“, сараевскиот бенд кој ја вметна оваа нумера во...
Еспресо Шоу биз

Селма Хаек со една фотографија ја заскокотка фантазијата на мажите (ФОТО)

Слободен печат
Прекрасната и атрактивна 53-годишна актерка Селма Хаек, која со својата појава буквално остава без здив, објави секси фотографијата на својот Инстаграм профил. Инаку, бидејќи вчера...
Еспресо Шоу биз

Актерката за последните денови: Ми кажаа да се ПОДГОТВАМ ЗА СМРТТА (ФОТО)

Слободен печат
Речиси една година откако и беше дијагностицирана мултипла склероза, актерката Селма Блер изјави дека и снемало опции да ја ублажи болката и физичките потешкотии поради...
Еспресо Шоу биз

Селма Хаек гола се заблагодари за 12 милиони следбеници на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Селма Хаек со гола фотка го одбележа 12-милионитиот следбеник на Инстаграм. „Благодарна сум на вашата љубов и поддршка! Јееееј! Поради вас сум на 12 милиони!...
Еспресо Шоу биз

ИСФРЛЕНА НА УЛИЦА СО ДВА КУФЕРИ: Познатата пејачка поминала низ вистинска АГОНИЈА кога мажот и го одземал синот!

Слободен печат
Иако преживеала вистински пекол, таа во јавноста секогаш е насмеана, позитивна и подготвена за шега. Љубовната приказна на Селма Бајрами и Мујо Мишиќ започнала пред...
Еспресо Шоу биз

Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Слободен печат
Текстот датира од 1949 година, а е дело на Владо Дијак, кој бил вљубен во Селма, но никогаш не собрал храброст да ѝ признае....
Еспресо Шоу биз

Еве што се крие под мејкапот: Вака изгледа Селма Хаек без грам шминка! (ФОТО)

Слободен печат
Навикнати сме да ја гледаме во гламурозни тоалети и со беспрекорна шминка. Но кога не шета низ црвениот тепих, таа изгледа вака, и тоа гордо...