ВИДЕО+ФОТО | Необичното милениче на Селма Хајек: Запознајте го бувот Керинг

EPA
Фото: EPA-EFE/NINA PROMMER

Пред повеќе од две години, американската актерка со мексикански корени, Селма Хајек, по повод Денот на вљубените на нејзиниот сопруг Франсоа – Хенри Пино му го подарила прекрасниот буф Керинг.

Имено, нивното милениче го добило името на компанијата на Пино, чиј симбол е бувот. Селма открила дека бувот спиел со неа во собата додека нејзиниот сопруг бил на пат, а понекогаш ги делеле и оброците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)


Кога му го подарив, тој ми рече „Благодарам, но знам дека тоа е всушност подарок за тебе“, открила актерката.

Селма е многу приврзана за бувот, со кој, како што вели, многу често и медитира.

„Во моментот кога ќе влезам во длабока медитација, тој стои многу мирно“, изјавила актерката за „People“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Al Gazal UAE (@algazal.uae)


Хајек често објавува фотографии од својот був на социјалните мрежи, особено кога питомиот Керинг ѝ седи на главата и рамената на актерката.

,,Многу е забавно гледањето телевизија со Керинг. Тој лета низ собата и понекогаш слетува на мојата глава или телевизор. Не ѝ е гајле што гледаме, можеме да гледаме сè заедно”, изјавила Хајек.

Видео на денот