21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките повторно се бакнаа

Актерките Сара Мишел Гелар и Селма Блер го повторија нивниот легендарен бакнеж од филмот „Сурови намери“ (Cruel Intentions), но овој пат во согласност со насоките и правилата за борба против коронавирусот.

Така Селма на својата колешка и даде бакнеж преку маска.

инстаграм

Тие две се запознаа на снимањето на тој филм, а останаа пријателки до денес. Селма денес се бори со мултипла склероза, а Сара е една од луѓето на кои таа секогаш може да се потпре.

Во филмот Селма ја глуми наивната Сесил Калдвел која Кетрин Мертеил, која ја глуми Сара, ја искористува за да му се освети на својот полубрат Себастијан Валмонт.

Нивниот бакнеж ја освои наградата „MTV Movie“ за најдобар филмски бакнеж.

Прочитајте и...  Поради неа денот трае подолго: Градбата која го успори движењето на Земјата! (ВИДЕО)

 

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски