-1 C
Скопје

Tag : имам

Вести Регион

Кујтим Фејзулаи праќал пари на имам од Косово

И.И.
Терористот со потекло од Северна Македонија, Кујтим Фејзулаи кој на 2 ноември уби четири лица и повреди дваесет и две, а и самиот почина во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Секогаш ќе ја имам оваа болест, сега гледам…“: Селма Блер по 2 мачни години повторно јава коњ (ФОТО)

Слободен печат
На актерката во 2018-та година и беше дијагностицирана мултиплекс склероза, а сега по првпат има подобрување после две мачни години. Американската актерка Селма Блер (48)...
Вести Македонија Слајдер

Затворени осум џамии во Кичево, имам меѓу заразените од Ковид-19

Слободен печат
Во Кичево до вчера 30 лица беа заразени со коронавирусот од кои 25 се активни, а меѓу нив е и имамот на една градска џамија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат
Поранешниот главен помошник на Ана Винтур (70), позната како „мајка на модата“ и главна уредничка на американскиот моден магазин „Вог“, Андре Леон Тели (71), објави...
Забава Магазин

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГО ИСМЕВААТ: Не знаел дека неговата сопруга е маж (ФОТО)

Слободен печат
Имам во Уганда бил критикуван откако се венчал со маж, за кој тој мислел дека е жена, што само укажува на нетолеранцијата на хомосексуалци во...
Еспресо Шоу биз

Пејачот со провокативна фотка ги шокираше фановите: Имам анаконда во гаќите (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Џејсон Деруло своите фанови ги остави зачудени, особено понежниот пол, откако на својот Инстаграм профил објави фотографија под која искоментирал дека има „анаконда во...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Слободен печат
Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата. Тој претходно...
Ви Препорачуваме Магазин

Внукот на основачот на САТАНИСТИЧКАТА ЦРКВА проговори за растењето: Имам видено сè, ОД ОРГИИ ДО УБИСТВА

Слободен печат
Животот на Стентон Ла Веј бил сè само не обичен, а како дете видел речиси сè – од оргии до убиства. „Една летна вечер мојот...
Жена Магазин

„Па што ако имам 41 година и немам ни партнер ни деца? Кои сте вие да ми се смеете за тоа?“

Слободен печат
Во продолжение ви го пренесуваме исповедот на Ивана В. од Нови Сад која за прв пат се почувствува како обележана поради тоа што нема сопствено...
Здравје Магазин

Баба на 75 години пука од здравје: Го пијам ова и имам притисок и шеќер подобар од младите (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Делува и кај чиревите, туморите и респираторните проблеми, а помага и во спречувањето на бактериски инфекции. Проблемот со зголемениот крвен притисок и шеќер во крвта...