Tag : коњ

Вести Регион

Српскиот епидемиолог Кон: Најразвиените земји вакцината прво ќе ја прозведат за себе, а после за другите

Слободен печат
Српскиот епидемиолог Предраг Кон, во гостување на утринската програма на Пинк Тв разговараше за коронавирусот како и за вакцина, при што кажа дека најразвиените земји...
Вести Регион

Српски епидемиолог тврди: Достигнат е пикот во Србија, остануваат уште 10 дена

Слободен печат
Доктор Предраг Кон, епидемиолог и на српскиот владин кризен штаб, вели дека епидемијата со корона вирусот е најголемата катастрофа која можеше да се случи и...
Забава Магазин

Кралицата Елизабета сè уште вози автомобил и јава коњ

Слободен печат
Ако се прашувате во што лежи тајната на нејзината виталност и долговечност, еве го одговорот. Генетика Мајката на Кралицата дочекала 101 година. Иако Елизабета до...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Распнат коњ се превезува по скопските улици (ФОТО) 

Слободен печат
До редакцијата на „Слободен печат“ пристигна допис од невладината организација „Анима Мунди“. -Толку отчовечени што ни ваков ужас на улица веќе не ни значи ништо....
Хроника

НЕСЕКОЈДНЕВНА СООБРАЌАЈКА: Автомобил удрил и усмртил коњ на магистралата Гостивар-Кичево

Слободен печат
Во несекојдневна сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево едно лице е повредено и бил усмртен еден коњ. Според СВР Тетово, вчера околу 19 часот и...
Еспресо Здравје Магазин Шоу биз

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат
Српскиот композитор, музички продуцент и пејач Марко Кон за 100 дена ослабел 36 килограми, а неговата диета на секој кој има проблем со килограмите би...
Вести Свет

Фотографиите од Ким Јонг-ун на врвот на планината не се безначајни: СЕ СПРЕМА НЕШТО ГОЛЕМО

Слободен печат
Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун се фотографираше на коњ на планина покриена со снег, а тие фотографии преплашија многу Корејци. На фотографиите се гледа...
Жена Магазин

Тинејџерката го запрепасти светот: Со години го јавала коњот, па одлучила да го изеде!

Слободен печат
Норвешката тинејџерка се најде во средиште на скандал откако на Фејсбук објави дека го изела месото од сопствениот коњ. Пиа Олден (18) примила смртни закани...
Забава Магазин

Пријателството не познава граници: Необична игра на коњ и куче (ВИДЕО)

Слободен печат
Дека пријателството нема граници покажуваат кучето и коњот кои си играат и се гушкаат. View this post on Instagram Yep, I like this one.⠀ 📹@aussieorion⠀...
Вести Свет

СТРАШЕН МОМЕНТ: Погледнете како коњ удри маж на плажа (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е еден страшен момент кога маж бил удрен од коњ на плажа. Во видеото се гледа како човекот стои блиску до коњот и во...