Се организира пречек на европскиот шампион Алили – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Се организира пречек на европскиот шампион Алили

Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ денеска ќе организираат свечен пречек за европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили.

Се најавува дека пречекот на нашиот млад и голем борач Алили ќе биде пречекан во 18:00 часот во Плоштад Скендербег.

Потсетување дека на Европското првенство во Фиренца (Италија) во едно неизвесно финале за златото го совлада Хованисјан од Ерменија.

Се информира јавноста дека Општина Чаир и Боречкиот Клуб „Лирија“ остварија денес координативен состанок за организирање на свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили.

– Ве покануваме денес во 18:00 часот во Плоштад Скендербег да го пречекаме со дигнитет и еуфорија младиот херој што со освоениот златен медал на европското првенство во Италија не направи сите да се чувствуваме горди – информираат од Општина Чаир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close