Бесир Алили, европски кадетски шампион во борење

Македонскиот борач Бесир Алили, е нов европски кадетски шампион во борење во катеогријата до 48 килограми. Тој на Европското кадетско првенство кое се одржува во Фиренца, Италија во финалето со 7:6 го совлада ерменскиот борач, Харутјун Хованисјан.

На патот до златниот медал, Бесир Алили ги победи Оскар Кулчицки (Полска), Андреј Витан (Молдавија) и Лука Гугешашвили (Грузија).

Шанса да освојат медал на ЕП во Фиренца има уште и Реџеп Хајдари кој во категоријата до 92 килограми ќе се бори за бронзениот медал.

Прочитајте и...  Федерер откри што ќе прави во пензија

Прочитај повеќе

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 + пет =

Прочитај повеќе

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат