Tag : Општина Чаир

Вести Скопје

Општина Чаир обезбеди 15 илјади заштитни маски и средства за дезинфекција

Слободен печат
Обезбедени се 15.000 заштитни маски и средства за дезинфекција, наменети за институциите и за граѓаните, соопштија денеска од Општина Чаир. Од Општината наведоа дека средствата...
Вести Скопје

Дел од Општина Чаир утре без вода

Слободен печат
Дел од жителите на Општина Чаир утре од 8:30 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот...
Вести Македонија

Во Чаир ќе биде поставена статуа на американскиот претседател Вудро Вилсон (ФОТО)

Слободен печат
Пред административната зграда на Општина Чаир ќе биде поставена статуа на поранешен американски претседател. Станува збор за Вудро Вилсон, а поставувањето ќе биде по повод...
Вести Скопје

Започна реконструкција на улицата „Индира Ганди“

Екипи на Град Скопје, по повеќе децении, денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата „Индира Ганди”, што е на граница меѓу општините Бутел, Чаир и навлегува...
Вести Скопје

Започна реконструкција на улицата „Лазар Трповски“ во Чаир

Слободен печат
Екипите на Град Скопје денеска ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на коловозот на улицата „Лазар Трповски“ во Општина Чаир. Увид во градежните работи на...
Вести Скопје

„Дојди во парк со велосипед“ за промоција на велосипедизмот

Слободен печат
Втора спортска активност „Дојди во парк со велосипед” организира денеска Општина Чаир, организацијата „Center for common ground”, Амбасадата на Велика Британија и на Холандија во...
Останатo Спорт

Се организира пречек на европскиот шампион Алили

Слободен печат
Се најавува дека пречекот на нашиот млад и голем борач Алили ќе биде пречекан во 18:00 часот во Плоштад Скендербег. Потсетување дека на Европското првенство...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

По Центар, се уриваат и дивите тераси на кафулињата во Скопска чаршија

Слободен печат
Во заедничка акција на Град Скопје и општините Чаир и Центар утринава започнаа да се уриваат дивите тераси на кафулиња и кафеани во Старата скопска...
Вести Скопје

Утре дел од скопските општини и села без струја

Слободен печат
Корисниците од улиците „Ордан Чопела”, „Аврам Писевски”, „Менделеева” и дел од улицата „1664″ во Општина Чаир утре од 8.30 до 15.00 часот ќе останат без...
Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Слободен печат
Двајца скопјани вчера пријавиле во полиција дека биле нападнати од кучиња-скитници. На 17.06.2019 година во 10 часот во Полициската станица Аеродром, Р.С.(39) од Скопје пријавил...