• шампион

„Суперкомпјутер“ предвидува дека ќе имаме нов европски шампион во фудбал!

Веќе заврши групната фаза на Европското првенство, в сабота ќе стартуваат првите осминафинални натпревари помеѓу Велс – Данска и Италија – Австрија. Титулата од минатиот континентален собир во 2016 година ја брани репрезентацијата на Португалија која во нокаут-фазата ќе го има незгодниот ривал Белгија. Експертите се обидоа со вештачка интелигенција, односно т.н. „Суперкомпјутер“ кој честопати …

„Суперкомпјутер“ предвидува дека ќе имаме нов европски шампион во фудбал! Read More »