3 C
Скопје

Tag : шампион

Спорт Фудбал

„Супер компјутер“ го предвидува шампионот сезонава во Премиер лигата!

Слободен печат
Моментно на табелата во Премиер лигата после осум кола, иако осмата рунда се уште сè не е комплетирана, води Лестер со 18 бодови, пред Тотенхем...
Кошарка Спорт

НБА ќе има нов шампион, фантастичен Јокиќ за Денвер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во седмиот одлучувачки натпревар од плеј-оф серијата Бостон со резултат 92:87 го совлада и елиминираше ланскиот шампион во НБА лигата, Торонто. На тој начин Селтикси...
Спорт Фудбал

Јувентус е шампион деветта година по ред! (ВИДЕО)

Слободен печат
На две кола до крајот на сезоната во најсилното италијанско првенство екипата на Јувентус вечерва успеа да ја одбрани титулата. На домашен терен клубот од...
Спорт Фудбал

Александар Васовски зборува за кризата во најтрофејниот фудбалски клуб: Можно е Вардар да не учествува во првенството

Благоја Георгиевски
Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар многу е веројатно да не учествува во Првата македонска лига што започнува на 9 август, вели неговиот тренер Александар Васоски....
Спорт Фудбал

Реал Мадрид е новиот шампион, Трајковски и Мајорка испаднаа од лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претпоследното 37 коло во најсилното шпанско првенство вечерва екипата на Реал Мадрид ја освои титулата, вкупно 34 во својата историја. „Кралевите“ на домашен терен...
Спорт Фудбал

ФФМ: Титулата за Вардар, новата сезона ќе започне на 9 август!

Слободен печат
Покрај одлуката кои екипи да ја претставуваат нашата земја на меѓународната сцена следната сезона, на седницата на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беше...
Спорт Фудбал

Ливерпул и официјално со шампионската титула

Слободен печат
Последен пат клубот од „Енфилд“ се искачи на врвот во далечната сезона 1989/90, но откако натпреварувањето започна да се вика Премиер лига од 1992 година,...
Спорт Фудбал

Адеми е најтрофејниот во историјата на Динамо Загреб!

Слободен печат
Аријан Адеми стана најтрофејниот играч во историјата на Динамо Загреб. Клубот сезонава дојде до 21 титула хрватски шампион, вкупно 14 во последните 15 години. Македонскиот...
Останатo Спорт

Без прогласување на шампион, прекинати натпреварите во пинг понг!

Слободен печат
Пандемијата со коронавирусот како и во останатите спортови така и во пинг понгот им ја ускрати можноста на натпреварувачите на спортските терени да покажат кој...
Спорт Фудбал

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат
После паузата поради пандемијата на коронавирус, како што се најавува на 11 јуни ќе продолжи сезоната во најсилното шпанско фудбалско првенство. Први на теренот ќе...