„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат и три досега необјавени песни.

Легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ откри дека еден од нивните албуми ќе доживее реиздание. Станува збор за „Goats Head Soup”, објавен во 1973 година, пишува „The Guardian“.

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат три досега необјавени пресни: „Criss Cross”, „All The Rage” i „Scarlet”.

Реизданието на албумот е најавено за 4-ти септември, а ќе биде достапно во сите формати, вклучувајќи и CD изданија во четири делови и бокс-сет. Бокс-сетовите ќе го имаат и „Brussels Affair” лајф албумот со 15 песни снимени во 1973 година за време на концертот во Белгија.

Прочитајте и...  Српскиот актер Андрија Милошевиќ сам на себе си честиташе роденден - ќе ве боли стомак од смеење! (ВИДЕО)

Покрај наведените музички изданија, ќе биде достапна и книга со 100 страници која содржи фотографии и есеи чии автори се Ин Мек Кен, Ник Кент и Дерил Исли.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Диџеј

Слободен печат

Три причини зошто никогаш не смеете фа ги решавате туѓите проблеми!

Слободен Печат

Кој ќе стигне прв до вакцина против корона? Трамп вели дека Американците ќе ја имаат до ноември!

Васко Спасоски

Невообичаената реакција на зајак кој прв пат пробува лимон ја насмеа јавноста! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ја следат преку 4 милиони луѓе, мажите „умираат“ за неа, а таа вели дека се поправила неколку килограми! (ФОТО)

Васко Спасоски

Манекенката Дариа брутално претепана во Турција: Нема да молчам, еве што ни се случи на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откриена бизарната причина зошто Ким Јонг Ун патува секаде со сопствен тоалет!

Слободен Печат

Српскиот актер Андрија Милошевиќ сам на себе си честиташе роденден – ќе ве боли стомак од смеење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет занимливости за една од најпопуларните раси на кучиња!

Слободен Печат

Внуката на принцезата Дајана се сврши за 30 години повозрасен маж, кој од нејзиниот татко е постар за пет години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиете по две кафиња дневно? Веројатно не сте ни свесни колку калории внесувате (ФОТО)

Слободен Печат

Ќе бидат објавени две нови песни на Есма Реџепова на српски јазик!

Васко Спасоски