13 C
Скопје

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат и три досега необјавени песни.

Легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ откри дека еден од нивните албуми ќе доживее реиздание. Станува збор за „Goats Head Soup”, објавен во 1973 година, пишува „The Guardian“.

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат три досега необјавени пресни: „Criss Cross”, „All The Rage” i „Scarlet”.

Реизданието на албумот е најавено за 4-ти септември, а ќе биде достапно во сите формати, вклучувајќи и CD изданија во четири делови и бокс-сет. Бокс-сетовите ќе го имаат и „Brussels Affair” лајф албумот со 15 песни снимени во 1973 година за време на концертот во Белгија.

Покрај наведените музички изданија, ќе биде достапна и книга со 100 страници која содржи фотографии и есеи чии автори се Ин Мек Кен, Ник Кент и Дерил Исли.

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 10 мај: Следете ја вашата интуиција. Таа ќе ве одведе на место каде ќе ја пронајдете вашата среќа.

Слободен Печат

Виц на денот: Домашно

Слободен печат

На денешен ден – 10 мај

Слободен Печат

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Остави Коментар