29 C
Скопје

Tag : досега

Магазин Магазин слајдер Сцена

Објавени семејни фотографии од принцот Филип и кралицата со седумте правнуци: Едната фотографија ја направила Кејт Мидлтон

Слободен Печат
Членовите на британското кралско семејство деновиве се сеќаваат на животот на принцот Филип споделувајќи фотографии на нивниот официјалниот инстаграм-профил. Најголемо внимание привлече фотографијата направена од...
Регион Слајдер

Борисов: Ова се досега најскапите парламентарни избори во Бугарија

Слободен печат
премиер, Бојко Борисов, претпладнево го даде својот глас на парламентарните избори, гласајќи во Банки, во близина на Софија, информира дописникот на МИА од Софија. Ова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Андрија и Александра јавно покажаа колку се сакаат: Познатиот актерски пар ја сподели најемотивната објава досега!

Слободен печат
Српскиот актер Андрија Милошевиќ веќе подолго време е во среќна врска со актерката Александра Томиќ и тие редовно ги радуваат следбениците на социјалните мрежи, споделувајќи...
Македонија

Груби се пофали: За само 24 часа, дури 23 илјади лица се самопопишле во дијаспората

СП.
Првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот фејсбук-профил објави дека досега се самопопишале 122.500 лица...
Хроника

183 лица го прекршиле полицискиот час од почетокот досега, најмногу во Скопје

МИА Агенција
Вкупно 183 лица го прекршиле полицискиот час на тероторијата на цела држава од почетокот на 10 март оваа година, а најголемиот број со 75 прекршувања...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: По емитувањето на интервјуто објавена досега невидена фотографија од Меган и Хари

Слободен печат
Само неколку часа по емитувањето на интервјуто на социјалните мрежи, се појави фотографија од Меган и Хари кои гушнати позираат во нивната градина. Фотографот Мисан...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Миног во досега невидено издание: Нејзиниот нов албум ветува голема диско забава

Слободен печат
Претстојното музичко остварување нема да наликува на нејзиниот претходен кантри албум „Golden“ од 2018 година … Новиот албум на Кајли Миног, инспириран од диско звуците, ќе...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат
Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат и три досега необјавени песни. Легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ откри дека...
Живот Магазин Магазин слајдер

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат
Грчките власти денес усвоија нов сет на мерки поради коронавирусот кои опфаќаат некои веќе познати правила но носат и нови забрани пред претстојната сезона. Според...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Непрепознатлива во новиот едиторијал – Селена Гомез во издание во кое не сме ја виделе досега (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Селена Гомез се надминала самата себе… Селена Гомез е ѕвездата на новото издание на списанието „Interview“, и воедно ја краси неговата насловна страна и...