Tag : ролинг стоунс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Многумина ја нарекувале шестиот член на „Ролинг Стоунс“: Анита Паленберг е девојката која ги освои мажите на познатиот бенд!

Слободен Печат
Ја нарекувале шестата членка на Ролинг Стоунс. Во далечната 1965 година, тогашната 21-годипна Анита се запознала со Ролинг Стоунс после нивниот концерт во Минхен и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Конечно нова песна на „Ролинг стоунс“: Името и спотот идеално ја отсликуваат ситуацијата во која се наоѓа целиот свет (ВИДЕО)

Слободен печат
Британската група „Ролинг стоунс“ по осум години пауза го објави нивниот нов сингл „Living In A Ghost Town“. Нумерата што ја пишувале Мик Џегер и...
Вести Свет

Досетливи музичари со обработка на познатата песна на Стоунси ги потсетуваат луѓето како да се заштитат од коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео снимка од Берлин со наслов „Како да се борите со коронавирусот со слух“, на кој музичари изведуваат обработка на...
Еспресо Шоу биз

Легендарниот гитарист на Ролинг Стоунс, Кит Ричардс полни 76 години! (ФОТО)

Слободен Печат
Американскиот музичар, списанието Ролинг Стоунс го нарече авторот на „најдобрите соло рифови во рок музиката“ на гитара и го стави четврт на листата за 100...