1 C
Скопје

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф…

Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од младиот принц која ја направила неговата мајка, Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Фото: Инстаграм

Насмеано лице, плава коса и простор меѓу предните заби, сето тоа покажува како принцот Џорџ брзо расте.

Семејството утре планира прослава за роденденот на принцот Џорџ во семејниот дом во Норфолк.

Прочитајте и...  Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Поврзани вести

ВИДЕО | Лила Филиповска откри детали од приватниот живот: Луѓето очекуваат секогаш да си насмеан и расположен

Ирена Трајкова

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

Остави Коментар