Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф…

Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од младиот принц која ја направила неговата мајка, Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Фото: Инстаграм

Насмеано лице, плава коса и простор меѓу предните заби, сето тоа покажува како принцот Џорџ брзо расте.

Семејството утре планира прослава за роденденот на принцот Џорџ во семејниот дом во Норфолк.

Видео на денот