• згрижувачки семејства

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од младиот принц која ја направила неговата мајка, Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. Насмеано лице, плава коса и простор меѓу предните заби, сето тоа покажува како принцот Џорџ брзо расте. Семејството …

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО) Read More »