Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Новата, четврта сезона на антологиската серија „Fargo“ која доби многу пофалби, требаше да биде емитувана во април оваа година. Меѓутоа, премиерата беше одложена поради пандемијата на коронавирусот. Сега има нов датум за премиера – недела, 27 септември, на каналот „FX“.

Од „FX“ најавија дека снимањето на четвртата сезона ќе биде продолжено овој месец, а дека на 27 септември ќе бидат емитувани првите две епизоди, пишува „Collider“.

Новите епизоди потоа ќе бидат емитувани секоја недела во 22 часот на „FX“, а ќе бидат достапни и за стриминг преку „Hulu“.

Ноа Хаули се враќа во четвртата сезона која се одвива во Канзас Сити во 1950-та година, а фокусот е ставен на двата криминални синдикати со сложени меѓусебни односи. Со цел да постигнат примирје, челниците на двете семејства – афроамериканското и италијанското, се согласија едно на друго да си ги предадат своите најмлади синови. Но, ситуацијата се менува кога раководителот на италијанската мафија умира, а сето тоа „постигнатото примирје“ го става на стаклени нозе.

Прочитајте и...  Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Крис Рок го толкува шефот на афроамериканскиот крими синдикат, а се појавуваат и Џејсон Шворцман, Салваторе Еспозито, Бен Вајшо, Џеки Бакли, Џеј Хјустон, Тимоти Олифант и други.

Погледнете го трејлерот за четвртата сезона…

Прочитај повеќе

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат