Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Домашнно средство за чистење на ве-це школката кое се прави брзо и лесно, од само неколку едноставни состојки.

Сами направете домашно средство за чистење на тоалет школката, брзо и лесно, еве како…

Се што ви е потребно за т.н. тоалетна бомба:

  • 160 гр сода бикарбона
  • 60 мл лимонска киселина
  • 1 лажица детергент за садови

Исто така, потребен ви е и еден сад, како и сад за мраз.

Измешајте ги сода бикарбоната и лимонтусот, а потоа додадете го детергент и измешајте се заедно.

Смесата ставете ја во садот за мраз и оставете да се исуши, оставете ја да отстои најмалку 5 часа.

После тоа, извадете ги „коцките“ од садот за мраз и ставете ги во тегла што добро ќе ја затворите.

Прочитајте и...  Еди Марфи ја доби првата ЕМИ награда во кариерата: Актерот се враќа на сцената! (ВИДЕО)

Ставете една коцка во тоалет школката, почекајте таа да се растопи, а потоа исчистете ја со четка и пуштете вода.

DIY-Toilettenbombe

Gönn deinem Klo mal eine DIY-ToilettenbombeZur Anleitung: http://bzfd.it/2wESX7u

Publiée par BuzzFeed Deutschland sur Vendredi 8 septembre 2017

Прочитај повеќе

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков