-2 C
Скопје

Tag : тоалет

Останатo Спорт

Тенисер збесна и урлаше на судијата за одземениот гем затоа што заминал во тоалет

Слободен печат
Илјашка со 2:0 во сетови го совлада Французинот Адријан Манарино, но резултатот и играта најмалку ќе се паметат бидејќи на средината од вториот сет Белорусинот...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Бојата открива многу: Еве што значи ако ретко или пречесто уринирате

Слободен печат
Реткото мокрење (еднаш до двапати на ден) обично е знак на дехидратација. Од друга страна, ако урината ви е целосно чиста, тоа веројатно е знак...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат
Домашнно средство за чистење на ве-це школката кое се прави брзо и лесно, од само неколку едноставни состојки. Сами направете домашно средство за чистење на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Откриена бизарната причина зошто Ким Јонг Ун патува секаде со сопствен тоалет!

Слободен Печат
Без разлика на тоа дали се состанува со Доналд Трамп во Сингапур или гледа ракета како се упатува кон Јапонското море, Ким Јонг Ун не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски
Иако е познато дека српската пејачка Рада Манојловиќ е една од најатрактивните пејачки на нивната естрада, таа честопати е мета на обожаватели кои ѝ нудат...
Забава Магазин

Вино, марихуана, оружје или колонска вода? Еве што е најважно во светот за домашни залихи, во некои земји воопшто не размислуваат за тоалетна хартија

Слободен печат
Предусловот за преживување, судејќи по многу земји, е тоалетната хартија бидејќи прва исчезнува од полиците. Потрошувачите во САД, Европа и Израел се жалат на недостаток...
Вести Македонија

ГРАЃАНСКА АКЦИЈА: Штип е град без јавен тоалет и јавна култура! (ФОТО)

Горан Наумовски
Вчера беше спроведена нова акција на „Штип Арт Активистите“. Оваа акција е поттикната од потребата за да конечно после долги години, се стави во функција...
Вести Економија

Околу третина од Романците немаат тоалет во нивниот дом

Слободен печат
Скоро третина од романското население нема тоалет во нивниот дом, па така оваа земја е рангирана на последното место според овој индикатор во Европската унија....
Вести Македонија

Дуковски: Боки 13 не може да се движи, мора некој да го носи до тоалет

Горан Наумовски
Нечовечки третман и тортура се случува врз обвинетиот Бојан Јовановски, обвини денеска на прес конференција неговиот адвокат, Сашо Дуковски. Според него, Боки 13 секој ден...
Жена Магазин

Манекенката немала труднички стомак, ја носела истата облека, а поради болка отишла во тоалет па се породила (ФОТО)

Слободен печат
Австралиската манекенка Ерин Лангмејд (23) тврди дека немала поим дека е бремена затоа што користела контрацепција, немала ниту стомак, утрински мачнини и други симптоми кои...