Посексипилен костим за капење не постои! Дали би платиле 150 евра за цела плажа да гледа во вас? (ФОТО)

Провокативните костими за капење се само за храбрите дами.

Една од омилените австралиски дизајнерки на костими за капење Карен Харли не престанува да го изненадува светот со своите провокативни модни парчиња.

Имено провокативниот Slash set костим за капење на креаторката Карен Харли е причина што оваа дама го привлекува целото внимание на светската јавност.

Дводелниот костим за капење се состои од гаќички и топ кои од напред изгледаат како и секој друг модерен костим за капење, но кога ќе се завртите, позадината е фантастична.

Верувале или не, бикинито по кое полудеа трендсетерките ширум светот чини околу 150 евра.

Карен вели дека ова бикини е наменето за дамите во 20-те и 30-те години и за оние кои се самоуверени и знаат што сакаат.

https://www.instagram.com/p/BoqQkxVBFzS/?utm_source=ig_embed

Нема сомнеж дека ваквиот дизајн ги поместува границите, но токму познатите личности се тие кои го вивнаа овој модел во облаците.

Иако е крај на летото, се уште може да го искористите, а веруваме дека и наредната година ќе биде меѓу првите избори на оние кои држат до својот стил.

Прочитајте и...  На Кејти Пери ѝ се смачи бременоста: Орландо Блум сподели урнебесно видео од нејзиниот танц

Прочитај повеќе

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Слободен печат

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сајмон Кауел завршил во болница: Паднал од електричен велосипед и си го повредил грбот

Слободен печат

Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Водителката Николина Пишек доживеала хорор на Брач: Ја избркале од вилата, ја навредувале и ја ограбиле!

Слободен печат

Исчистете ги дишните патишта со чај од оригано

Слободен печат

На Кејти Пери ѝ се смачи бременоста: Орландо Блум сподели урнебесно видео од нејзиниот танц

Слободен печат

Хороскоп за 9 август: Убав ден за љубов и уживање

Слободен печат