ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Ѝ дава на ќерката 15 долари за секој час поминат во теретана

Еден татко бил многу загрижен за килограмите на својата ќерка, па јавно открил дека и понудил 15 долари за секој час поминат во теретана. За жал, неговата сопруга мисли дека овој план е ужасен.

Креативниот татко ги запраша корисниците на „Reddit“ дали е лошо што сака да и плаќа на својата 20-годишна ќерка за секој час поминат во теретана.

Не станува збор тоа што естетски не изгледа убаво, туку многу сум загрижен за нејзиното здравје, се пожали 53-годишниот татко.

Неговата ќерка неодамна се отселила во друг град во кој студира, а бидејќи има и работа покрај тоа, тој забележал дека целосно го запуштила својот изглед.

Се обидов да зборувам со неа за нејзината тежина. Го прифати тоа, но забележав дека беше малку повредена. За жал, нема доволно мотивација да оди во теретана покрај се друго што има во животот. И предложив дека за секој час поминат во теретана ќе и платам 15 долари. Верувам дека тоа ќе ја охрабри.

Прочитајте и...  Короната ја уби романтиката: Нема туристи, па нема ни работа за градителите на гондоли во Венеција

Иако неговата сопруга мисли дека тоа е ужасна идеја, тој смета дека така ќе ја поттикне својата ќерка за живее поздраво.

Меѓутоа, некои се сложија дека вежбањето ќе помогне, но го предупредија дека 80 проценти од диетата е всушност исхраната.

Се согласувам дека поздравата исхрана ќе и помогне да загуби повеќе килограми, но ако добива 10 долари по час на работа, а 15 за во теретана, сигурен сум дека ќе вежба повеќе отколку било кога и ќе има повеќе пари да купува подобра храна, истакна тој.

Што мислите Вие за ваквиот начин на мотивација?

Прочитај повеќе

Најголемите заблуди во хороскопот: Овие особини ги толкуваме сосема погрешно

Слободен печат

Работи кои може да се случат со вашиот организам доколку секој ден пиете чај

Слободен Печат

Нашата пејачка Елена Миленковска и српскиот пејач Гуте станаа родители: Во Белград се роди Максим! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интервју со петте жени кои придонесоа успешно да се трансплантира првото срце во Македонија

Јасмина Кантарџиева Димков

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Слободен Печат

Меган Маркл прозборе за бруталното убиство на Џорџ Флојд: Сфатив дека единствено погрешно е ако не кажам ништо (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Научниците открија каде се наоѓа најчистиот воздух во светот: Патот до него не е воопшто лесен!

Слободен Печат

Која храна што ја јадат луѓето може да ја јаде и вашето куче?

Слободен Печат

Поранешната мис бара развод од полицаецот што го уби Џорџ Флојд

Слободен печат

Интервју со д-р Елена Арсова: Долготрајниот стрес од пандемијата доведува до опаѓање на косата

Кристина Апостолова

Дневен хороскоп за 4 јуни: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба, без разлика колку и да се трудите

Слободен печат

Виц на денот – Пари

Слободен печат