20 C
Скопје

Tag : час

Хроника

Турчин возел 230 на час, а по него Бугарин „летал“ со 221 км. на час

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија и Управата на сообраќајната полиција запреле шеесет и тригодишен возач на „ауди А7“, бугарски државјанин, кој управувал...
Вести Македонија Слајдер

Утре ќе се знае каков полициски час ќе има за викендов

Слободен печат
Во текот на утрешниот ден ќе има одлука на Владата каков полициски час ќе има викендов. Се вршат консултации, досега се почитуваа препораките, ние ги...
Вести Македонија

За 24 часа дури 121 граѓанин го прекршил полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 238 лица им се издадени решенија за изолација, а 108 лица потпишале изјави за самоизолација....
Вести Македонија Слајдер

Последен ден од велигденскиот полициски час

Изминуваат последните помалку од 24 часа од 85 – часовниот полициски час во земјата воведен поради спречување на ширењето на коронавирусот. Министерството за здравство вчера...
Македонија

56 лица не го почитувале полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие според МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 56 лица не ја...
Вести Македонија Слајдер

МВР: 44 граѓанини не го почитувале полицискиот час

Горан Наумовски
Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 44 лица...
Вести Економија

Земјоделците од тетовско добија дозволи за работа за време на полицискиот час

Слободен печат
Околу 900 дозволи за работа во време на забраната за движењето поради коронавирусот досега се издадени на земјоделци во тетовскиот регион со посредство на подрачната...
Вести Македонија Слајдер

Дури 172 лица не го почитувале полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 172 лица...
Вести Македонија

Приведени четворица кичевци кои не го почитувале полицискиот час

Слободен печат
Изминатово деноноќие, во периодот од 19 часот на 10 април до 7 часот на 11 април, четири лица во Кичево не ја почитувале забраната за...