Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Адвокатот Александар Тортевски во гостување на ТВ 21 откри дека е поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи.

-Поднесовме кривична пријава против Реисот за заканата дека ќе ги отвори џамиите, и дека ова ќе стане Авганистан ако не му дадат пари – обелодени Тортевски.

Тој посочи дека Владата им дала поголеми права на верските заедници, отколку на производителите.

Прочитајте и...  Иран егзекутираше поранешен шпион на ЦИА

Прочитај повеќе

Шеесетина странски новинари акредитирани за известување од изборите

Слободен печат

На гласање задолжително со маска, избирачките места дезинфицирани

Слободен печат

Во трката за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Слободен печат

Право на глас имаат 1.814.263 граѓани

Слободен печат

Изборниот ден неработен за сите граѓани

Слободен печат

Предвремени парламентарни избори во Северна Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вкупно активни 3.475 случаи на Ковид-19, најмногу заболени во Скопје и Тетово

Слободен печат

Сончево и топло време, температурата ќе се искачи до 32 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Медицинска сестра од Чиле се грижи за болните од ковид-19: После смената свири на виолина низ ходниците (ВИДЕО)

Слободен печат

Судот ја одби кауцијата за поранешната девојка на педофилот Епстин

Слободен печат

Американска компанија кон крајот на месецов ќе тестира вакцина врз луѓе

Слободен печат