Tag : Реџепи

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Реџепи: Ќе се остави избор за етничката припадност во личните карти

Лука Андреев
Низа контроверзи и различни толкувања предизвикаа предлог-измените на политичката партија БЕСА, со кои се овозможува етничката припадност да влезе во личните карти. Текстот поднесен од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Реџепи: Поддржуваме било каква интерпелација или промена на власта

Слободен печат
Повторно се актуелизира прашањето за парламентарното мнозинство. Уште по парламентарните избори се виде дека мнозинството нема или има, но e многу кревко. Ние сме заинтересирани...
Вести Македонија

Реџепи: Пратениците на Алијанса на Албанците и Алтернатива се против онлајн работа на Собранието

Слободен печат
Пратеничката група на Алијанса на Албанците и Алтернатива е против каква било форма на онлајн работа на Собранието, изјави денеска за МИА координаторот Скендер Реџепи...
Вести Македонија

Пендаровски демантира дека имал било каква комуникација со поранешниот реис Реџепи

Слободен печат
Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во целост ја демантира изјавата на поранешниот поглавар на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи искажана во...
Вести Македонија

Реџепи тврди дека заради него Пендаровски станал претседател: Самиот ми има кажано, ова е твоја победа, а не моја

Слободен печат
Поранешниот поглавар на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи во синоќешното гостување во ТВ21 тврдеше дека со негова помош претседателот Стево Пендаровски победил на ланските избори....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Реџепи: Евентуалната коалиција – албанска опозиција и ВМРО-ДПМНЕ е приграбување на власта

Слободен печат
Бевме свесни дека прв пат се прави предизборна коалиција помеѓу партија од македонски и од албански политички блок. Засега сме задоволни од соработката и односот...
Вести Македонија Слајдер

Реџепи: Подготвен сум да одговарам и пред Бога и пред законот

Слободен печат
По три дена молк, разрешениот поглавар на ИВЗ, Сулејман Реџепи, во своето обраќање напиша дека доколку треба тој е подготвен да се одговара пред Бога...
Вести Македонија

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат
Адвокатот Александар Тортевски во гостување на ТВ 21 откри дека е поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи. -Поднесовме кривична пријава против Реисот за...
Вести Македонија

Поглаварот на ИВЗ прогласи победа над пандемијата со ковид-19

Слободен печат
Поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи, на молитва во Мустафа-пашината џамија денеска им го честиташе Рамазан Бајрам на муслиманските верници. Тој се осврна...
Вести Македонија

Поглаварот Реџепи: Петочната молитва во џамија, другите индивидуално дома

Слободен печат
Поглаварот на Исламската Верска Заедница, Сулејман Реџепи во изјава за Алсат-М, изјави дека ИВЗ одблизу ја следи состојбата со коронавирусот и дека ги почитува препораките...