3 C
Скопје

Tag : реис

Вести Македонија Слајдер

Петковски: Мислам дека овие избори ќе имаат најмала излезност, популизмот и додворувањето на граѓаните ќе ни се удрат од глава (ВИДЕО)

Слободен печат
-Мислам дека овие избори ќе имаат најмала излезност. Постојат повеќе причини, и на партиите ќе им биде ѓаволски тешко да ги привлечат граѓаните да излезат...
Вести Македонија

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат
Адвокатот Александар Тортевски во гостување на ТВ 21 откри дека е поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи. -Поднесовме кривична пријава против Реисот за...
Вести Македонија

Разрешувањето на Реџепи е за да се прикрие криминалот, тврди конкурентот на Реисот

Слободен печат
Додека во медиумите се шират информации дека смената на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи е поради неговата женидба со 50 години помладата жена, неговиот конкурент...
Вести Македонија Слајдер

Реисот Сулејман Реџепи разрешен од функцијата

Слободен печат
Со дво-третинско мнозинство  денеска е донесена одлука за разрешување на Реисот Реџепи од функцијата поглавар на Исламската верска заедница, иформира ТВ21. „Едногласно донесовме одлука за...
Вести Македонија

Реисот Реџепи упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Слободен печат
Реисул Улема на ИВЗ Сулејман Реџепи упати честитка до сите верници од исламска вероиповед по повод утрешниот Фитр Бајрам. – Почитувани браќа и сестри, дами...
Вести Македонија Слајдер

МВР чека ОЈО да одлучи дали против реисот на ИВЗ ќе се покрене кривична пријава

Слободен печат
Техничкиот министер за надоворешни работи, Наќе Чулев во вечерашното интервју на ТВ 24 негираше дека МВР не поднесува кривична пријава против реисот Сулејман Реџепи, за...