Почина актерот од „Пријатели“: Воспалението на белите дробови му го одзеде животот! (ФОТО)

Познатиот филмски и телевизиски актер Рон Либман почина вчера на 83-годишна возраст поради последици од воспалението на белите дробови.

Рон пуликата ширум светот особено го памети по улогата во култната серија „Пријатели“, каде тој го глумеше таткото на Рејчел, докторот Леонард Грин.

профимедиа

Неговиот долгогодишен менаџер Роберт Атерман изрази длабоко сочуство до неговото семејство и пријателите, при што изрази и длабоко жалење.

профимедиа

Либман е роден во Њујорк, а најпознат беше по своите улоги во филмовите „Slaughterhouse-Five“, „Where’s Poppa?“ и „Norma Rae„ од 1979 година во кој го глумеше Сели Филд.

Прочитајте и...  Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Прочитај повеќе

Виц на денот: Фрижидер

Слободен печат

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат