Tag : белите

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како вашите бели патики секогаш да бидат совршено чисти? Ова е трикот….

Слободен печат
Знате како белите патики се блескави и сјајни кога ги купувате, а набрзо посивуваат и стануваат валкани? И како и да ги исчистите никако повторно...
Жена Магазин

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите панталони (ФОТО)

Слободен печат
Класичните панталони и фармерките се несомнено едни од најпопуларните модни парчиња кои со задоволство ги носиме во текот на целата година, а во текот на...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Почина актерот од „Пријатели“: Воспалението на белите дробови му го одзеде животот! (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот филмски и телевизиски актер Рон Либман почина вчера на 83-годишна возраст поради последици од воспалението на белите дробови. Рон пуликата ширум светот особено го...
Здравје Магазин

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО – Вака изгледаа белите дробови на личност која пушела 30 години

Слободен печат
Многу пушачи одбиваат да ги остават цигарите и одговараат дека сеедно ќе умрат, најверојатно надевајќи се на избегнување на болест поврзана со цигарите. Снимката од...
Еспресо Жена Магазин Мода

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Слободен печат
Белите пантолони одлично се сложуваат со се, а особено со топлите есенски тонови кои допрва ќе бидат хит. Белите пантолони се вечна класика која речиси...
Здравје Магазин

Пушите подолго време? Овој домашен лек може да ги исчисти вашите бели дробови

Слободен печат
Без оглед дали сте пушач или сте често во задимени простории, овој домашен лек ќе ви помогне да ги исчистите белите дробови и да си...
Здравје Магазин

10 намирници кои секој пушач задолжително треба да ги консумира

Слободен печат
Истражувањата покажаа дека 1 од 10 возрасни лица секоја година умира од рак на бели дробови. Оваа алармантна бројка несомнено секојдневно расте меѓу пушачите. Многу...