Ова попладне погрижете се за вашата коса – Измешајте кафе и јогурт и гледајте како белите влакна исчезнуваат!

ИЗМАТИЛА КАФЕ И ЈОГУРТ И ДОБИЕНАТА СМЕСА ЈА НАНЕЛА НА КОСАТА! Кога ја измила сите бели влакна исчезнале!

Многу жени кои се алергични на хемикалиите кои се наоѓаат во фарбите за коса, слободно можат да ја испробаат оваа техника, која често ја користат жените на Истокот. Со фарбање на израстоците со мешавина од кафе, се добива црна нијанса на косата.

Потребни состојки:

  • 2 лажици нескафе
  • 2 лажици кокосово масло
  • 2 лажици балсам или јогурт

Најпрвин две лажици нескафе или инстант кафе во гранули истурете ги во соодветен сад.

FOTO: PRITNSCREEN/YOUTUBE/TRADITIONAL BEAUTY SECRETS/

Додадете две лажици кокосово масло и убаво измешајте сè додека не добиете хомогена смеса.

FOTO: PRITNSCREEN/YOUTUBE/TRADITIONAL BEAUTY SECRETS/

Додадете уште две лажици балсам за коса или обичен јогурт.

FOTO: PRITNSCREEN/YOUTUBE/TRADITIONAL BEAUTY SECRETS/

Кога се убаво ќе се соедини со четка премачкајте го израстокот или, уште подобро, целата коса.

Бојата треба да стои најмалку 45 минути, а потоа измијте се вообичаено со шампон и вода.

Прочитајте и...  Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

За да може косата да добие потемна нијанса, во смесата може да се додаде и варено црно кафе.

Прочитај повеќе

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат

Виц на денот: Туѓи грешки

Слободен печат

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат