14 C
Скопје

Tag : попладне

Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Слободен печат
Ова попладне уживајте во ова вкусно и лесно колаче кое го носи името „Маџарица“, веруваме дека ќе ви се допадне… СОСТОЈКИ: За корите: – 600...
Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Слободен печат
Се прави многу едноставно и релативно брзо… па така на вас ви останува само да уживате во најчоколадниот вкус во светот… Состојки: 80 гр брашно,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за ова попладне: Ментол-десерт со орео

Слободен печат
Ова попладне уживајте правејќи го овој десерт за вас и вашето семејство… Состојки: – 150 г мелени орео бисквити – 250 г маскарпоне – 50...
Македонија Слајдер

Претпладне сончево, попладне дожд

Слободен печат
Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има локални умерени до...
Магазин Магазин слајдер Храна

Разубавете си го ова попладне: Најсочната пита со вишни!

Слободен печат
Без оглед колку често ќе ја подготвувате, секогаш повторно и повторно ќе се навраќате на неа… Потребни состојки: 500 гр кори за пита, 1 литар...
Магазин Магазин слајдер Храна

Сочно колаче за ова попладне: Прекрасна комбинација од рум, чоколадо и кокос!

Слободен печат
Се прави многу едноставно, а состојките се мерат со лажици… Направете си го и уживајте во него ова попладне! Состојки за тестото: – 3 јајца...
Вести Македонија Слајдер

Претпладне облачно, попладне дожд

Претпладне претежно облачно. Од пладневните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нив ова попладне: Кифлички со слатко кои ќе ве вратат во детството

Слободен печат
Нека ви биде забавно ова попладне, засукајте ги ракавите и направете ги овие слатки кифлички кои ќе ви ги вратат спомените од детството, уживајте… СОСТОЈКИ:...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ново уживање за ова попладне – Неодоливо мек колач со афион: Брзо, слатко уживање за секој ден!

Слободен печат
Брз десерт со одличен вкус… Состојки за тестото: – 4 јајца – 100 гр шеќер – прстофат сол – 1 ванилин шеќер – 100 мл...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте ова дождливо попладне – Баклава со вишни и гриз: Стар рецепт кој воодушевува! (ВИДЕО)

Слободен печат
Едноставно и брзо, а така освежувачки и сочно… Потребно ви е: 6 кори за пита и баклава, 500 гр вишни, 400 мл вода, 400 гр...