• влакна

Бизарно: За 2.000 евра се продаваат влакна од косата на Курт Кобејн

Во еден дел од САД од неодамна се организира аукција за предмети на легендарниот музичар. Но, најбарана сепак е косата од фронтменот на бендот „Нирвана“, Курт Кобејн. Почетната цена за шест прамени коса од пејачот од 1989-та година во моментов изнесува 2072 евра.   View this post on Instagram   A post shared by Kurt …

Бизарно: За 2.000 евра се продаваат влакна од косата на Курт Кобејн Read More »