Tag : јогурт

Магазин Магазин слајдер Храна

Љубител сте на јагодите? Направете одличен милкшејк кој ќе ве разладува цело лето!

Слободен печат
Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат, па токму...
Магазин Магазин слајдер Храна

Прсти ќе излижете: Изненадете го вашето семејство денеска со турско ѓомлезе (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Состојки: квасец 250 мл вода 390 г брашно 1/4 супена лажица сол 1 лажица масло 2 лажици јогурт За филот: 400 г спанаќ 200 г...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Чаша јогурт со ким наутро ги топи килограмите и го регулира холестеролот

Слободен печат
Луѓето што јадат лажица мелен ким губат дури трипати побрзо на тежина во споредба со луѓето што се на диета, но не го консумираат овој...
Здравје Магазин

Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го намалила холестеролот!

Слободен печат
Моќта на овој зачин во одржувањето на линијата и доброто здравје е неверојатна… Лицата кои дневно ќе изедат една лажица мелен ким дури за три...
Еспресо Магазин Храна Храна

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат
Ако сакате да направите помала доза, преполовете ги состојките Состојки: 2 килограми брашно 1 квасец 5 јајца 500 милилитри млеко 200 милилитри јогурт 200 милилитри...
Жена Магазин

Ефективни и брзи: Направете си сами маски за коса од јогурт

Слободен печат
Ретки се личностите кои не обожаваат да пијат јогурт. Добар е за дигестивниот систем, за коските, за ноктите. Знаевте ли дека е одличен и за...
Здравје Магазин

Храна што треба да ја јадете доколку сте постари од 45 години

Слободен печат
Со текот на годините нашето тело почнува сè „полошо“ да функционира. Тоа се гледа по фактот што одредени активности во кои некогаш сте уживале, веќе не...
Магазин Семејство

Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 300 милилитри јогурт 300 милилитри млеко 1 јајце 1 прашок за печиво малку сол малку шеќер 200 милилитри масло за јадење 1 килограм брашно...
Еспресо Храна

Не сте пробале помек и посочен десерт! Колач од јогурт и лимон

Слободен печат
Состојки: 1/2 шолја брашно прашок за печиво прстофат сол 1 л јогурт 1 шолја шеќер 3 јајца лимон масло Приготвување: Загрејте ја рерната 180 степени...
Еспресо Храна

Најпопуларниот појадок е опасен по здравјето!

Слободен Печат
Иако мислиме дека е ова оброк кој може да не држи сити се до ручекот, нутриционистите не би се сложиле со оваа одлука, па затоа...