1 C
Скопје

Tag : животот

Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Домашен трик кој ќе ви го промени животот: Од истуткана облека до совршено испеглани парчиња без да ја допрете пеглата!

Слободен печат
Погледнете го овој неверојатен трик кој ќе ви помогне да се справите со истутканата облека… Пеглањето на алиштата е една од најдосадните домашни работи за...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Еве како изгледа животот на жена која живее со 1300 кучиња, 100 мачки и 4 коњи – Вакво нешто не сте виделе досега!

Слободен печат
Понекогаш и грижата за еден домашен миленик знае да биде многу тешка задача, а како ли живее оваа жена со повеќе од илјада животни… Животот...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку исклучително важни работи кои со сигурност ќе ви го подобрат животот со партнерот – Започнете да ги применувате уште денес!

Слободен печат
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Аријана Гранде е „Кралица на Инстаграм“ со 207 милиони следбеници, а животот и е обележан со трагедии!

Слободен печат
Славната пејачка е втората најплатена личност во светот, веднаш зад фудбалерот Кристијано Роналдо, кој има 242 милиони следбеници… Американската пејачка Аријана Гранде (26) е најпопуларната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бритни Спирс го моли судијата да ја ослободи од татко ѝ кој и го контролира животот полни 12 години

Слободен печат
„Поп принцезата“ сака да го промени нејзиниот старател откако 12 години тој е на таа функција… Американската пејачка Бритни Спирс (38) штотуку презеде важен чекор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Нов голем чекор во животот на Камерон Диаз и Бенџи Маден – По раѓањето на ќеркичката, се подготвуваат за селидба

Слободен печат
Актерката Камерон Диаз која реши да му стави крај на актерството и да им се посвети на некои други животни радости, со сопругот Бенџи Маден...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Трагичниот крај на една од најубавите југословенски глумици: Животот го заврши во соба во која од мебел имало само еден валкан душек (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Соња со глума започнала да се занимава уште на 16 години, а во текот на завидната кариера снимила неколку филмови кои ја обележаа југословенската кинематографија....
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Моќна мантра за среќа: Изговарајте ги овие зборови секое утро и гледајте како животот ви се менува!

Слободен печат
Нашите мисли влијаат на тоа како се чувствуваме и што правиме и не ни е потребна никаква наука за тоа да го докаже… Какви ни...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

6 знаци дека во вашиот живот влегла добра личност: Позлатува се што ќе допре!

Слободен печат
Постојат луѓе кои можат да ви донесат среќа и корисни промени во животот… Мудрите луѓе секогаш велеле: дружете се со силна личност и дел од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трагедија и го одбележа животот, а една средба во банка и го промени: Необична и тажна приказна за една од најубавите жени во светот

Слободен печат
Една од најубавите и најплатените актерки во Холивуд денес е Шарлиз Терон, но нејзиниот пат до ѕвезда не бил ниту малку едноставен. Шарлиз Терон пораснала...