20 C
Скопје

По три години брак се разведува Елиот Пејџ

Актерот Елиот Пејџ кој е трансродова личност одлучи да се разведе од кореографката Ема Портнер по три години брак, пишува BBC.

Пејџ и Портнер новостите ги откриле во кратко соопштение за јановста.

„Долго размислуваваме за ова и донесовме одлука дека е најдобро да се разведеме. Од минатото лето сме разделени. Се почитуваме меѓусебно и ќе останеме блиски пријатели“, наведоа тие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @elliotpage

Да се потсетиме, 33-годишниот актер Пејџ на крајот на 2020 година изјави дека е трансродова личност, и дека во иднина сака да му се обраќаат во машки род. Тој официјално го промени и своето име од Елен во Елиот.

Тој замоли сите кои го познаваат повеќе да не го нарекуваат Елен, туку Елиот, а овој потег го поддржаа голем број од неговите обожаватели и фанови.

Поврзани вести

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

Остави Коментар