Пирс Броснан (66) не личи на себе: Ниту трага од Џејмс Бонд! (ФОТО)

Актерот кој најмногу го паметиме по улогите во филмовите на Џејмс Бонд, 66-годишниот Пирс Броснан, овие денови го промени изгледот.

Пирс, по потекло од Ирска, веќе некое време го негува природниот изглед, но овие денови тоа особено доаѓа до израз – можеби поради одржувањето на социјалната дистанца со својот фризер.

Последните неколку години тој носеше брада и бркови со густа, кратко истрижана проседа коса, но гледаме дека тоа се променило.

Имено, за време на прошетката на Хаваи, каде поради пандемијата се оддалечи со семејството, фотографите го уловија за време на прошетка, а на нивните слики може да се забележи како неговата коса е доста долга и целосно седа.

Сепак мораме да признаеме дека овој Ирец и тоа како блеска со својот шарм. Пред неколку денови Пирс се пофали со семејната фотографија на која е со сопругата Кели, со која е во брак од 2001 година, како и нивните синови, Парис и Дилан и нивните девојки.

View this post on Instagram

Gra mor…Irish for big love #EasterSunday #rebirth

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on

Прочитајте и...  На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Прочитај повеќе

Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Слободен печат

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Меган Маркл, пред и потоа: Совршениот изглед на Меган Маркл е производ на бројни естетски корекции? (ФОТО)

Слободен Печат

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

Дневен хороскоп за 2 јуни: Ќе гледате на животот на поразличен начин и ќе ставите крај на проблем кој долго ве мачи

Слободен печат

Виц на денот – Притисок

Слободен печат

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски