Tag : бонд

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Објавен денес – Погледнете го вториот трејлер за „No Time To Die“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот, втор, трејлер за „No time to die“ (Нема време за умирање) веќе е пред пуликата и може да се опише со еден збор –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пирс Броснан (66) не личи на себе: Ниту трага од Џејмс Бонд! (ФОТО)

Слободен печат
Актерот кој најмногу го паметиме по улогите во филмовите на Џејмс Бонд, 66-годишниот Пирс Броснан, овие денови го промени изгледот. Пирс, по потекло од Ирска,...
Магазин Филм и ТВ

Почина една од најпознатите и најубави Бонд девојки

Слободен печат
Актерката Хонор Блекман, најпозната по улогата на Бондовата девојка Пуси Галор, почина на 95 годишна возраст. Како што пишува „Гардијан“ таа починала од природна смрт....
Забава Магазин

Олга Кириленко, девојката на Бонд позитивна на коронавирус!

Слободен печат
Познатата актерка Олга Кириленко, која во „Quantum of Solace“ ја глумеше девојката на Џејмс Бонд, се огласи на Инстаграм и потврди дека има коронавирус. „Се...
Еспресо Шоу биз

Беше преубава Бонд девојка, а поради ботоксот денес не може ни да се насмее (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната манекенка и актерка Фамке Јансен остана запаметена како една од најубавите Бонд девојки, но ни таа не успеа да им одолее на естетските зафати...
Магазин Филм и ТВ

Пристигна трејлерот за новиот Бонд: Открива ли кој би можел да го наследи Крег? (ВИДЕО)

Слободен печат
Конечно е објавен долгоочекуваниот трејлер за филмот „No Time To Die“, последниот во кој улогата на Џејмс Бонд ќе ја толкува Даниел Крег. Во најавата...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

По 13 години Даниел Крег се простува од Агентот 007

Слободен печат
Британскиот актер Даниел Крег кој во овој акционен филм е од 2006 година, глумејќи го тајниот агент 007 заминува во историјата. View this post on...
Еспресо Шоу биз

ПОПУЛАРНИОТ ПЕЈАЧ ПРИЗНАВА: Сакам да ме нарекувате „тоа“

Слободен печат
Тој ги замолил своите најблиски да не му се обраќаат со „тој“, ниту со „таа“, туку со „тоа“....
Еспресо Шоу биз

Како изгледа синот на Пирс Броснан – Ќе се изненадите! (ФОТО)

Слободен печат
Пирс Броснан, еден од омилените Бонд ликови, на премиерата на новиот филм на Тарантино „Once Upon A Time in Hollywood“ го понесе и својот 22...