20.8 C
Скопје

Неговото срце не издржа – почина славниот акционен актер: Џејмс Бонд официјално се прости од него, а ние ќе го паметиме по легендарните улоги

Актерот Френк Мекреј почина на 80-годишна возраст од срцев удар. Најпознат беше по улогите во акциони филмови, а исто така имаше кариера и во американскиот фудбал.


Дури и од официјалниот Твитер профил на Џејмс Бонд се простија од славниот актер…

Фото: Профимедиа

Тој го играше Шарки во „Дозвола за убиство“, полицискиот капетан во „48 часа“, кој подоцна пародираше во „Последниот акционен херој“ и во „Loaded weapon”. Глумеше заедно со Сталоне во четири филма („F.I.S.T.”, “Paradise alley”, “Rocky II” i “Lock up”), а беше поврзан со Џон Кенди во „1941“ и „National lampoon’s vacation”. На почетокот на својата кариера се појави и во „Дилинџер“, „Shaft in Africa“, и во многу други филмски остварувања…

Фото: Профимедиа

Збогум Френк Мекреј...

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар