Tag : трага

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пирс Броснан (66) не личи на себе: Ниту трага од Џејмс Бонд! (ФОТО)

Слободен печат
Актерот кој најмногу го паметиме по улогите во филмовите на Џејмс Бонд, 66-годишниот Пирс Броснан, овие денови го промени изгледот. Пирс, по потекло од Ирска,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Научници влегоа во трага на коронавирусот: Не потекнува од Вухан, ниту од лабораторијата

Слободен печат
Коронавирусот кој се прошири низ целиот свет можеби првиот пат бил пренесен на луѓето во јужна Кина, а не во градот Вухан кој се смета...
Хроника

Полицијата трага по малолетник од Скопје

Горан Наумовски
Вчера, во скопската полиција е пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение се оддалечил нивниот штитеникот К.Д. (15)...
Хроника

Два месеци нема трага ниту глас од исчезнатата Марија Брзакова

Горан Наумовски
  Два месеци трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Зошто исчезнувањето на Марија се држи во строга тајност?

Горан Наумовски
Дваесет и осумгодишната Марија Брзакова од струмичко село Босилово исчезна на 18-ти минатиот месец. Исто толку (18) денови минуваат во исчекување на нејзините најблиски и...
Хроника

Се бара 42-годишен маж пријавен за исчезнат

МИА Агенција
Во тетовската полиција вчера е пријавено дека 42-годишник од Мала Речица се оддачил од дома и не се вратил, а имал здравствени проблеми. Исчезнувањето го...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нема трага од истрагата за бегството на Груевски

Соња Христовска Угриновска
На речиси една година по бегството на осудениот поранешен премиер Никола Груевски, Обвинителството сè уште води предистрага и нема што ново да соопшти ниту за евентуално...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Обвинителство влегло во трагата на парите од „Рекет”, се чека одлуката за Јанева

МИА Агенција
Советот на јавни обвинители утре ќе ја донесе одлуката за тоа дали ќе ја почне постапката за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Ни трага ни глас од МАШКИТЕ ЧЛЕНОВИ на семејството: Анџелина Џоли на прошетка со трите ќерки! (ФОТО)

Слободен печат
Анџелина Џоли е видела во Лос Анџелес на прошетка со своите три ќерки, две биолошки и една посвоена. Имено, Џоли со Захара, Шајло и Вивиен...