ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Сите генијални достигнувања се едноставни. А да ја одржите кожата млада и свежа е сосема можно со помош на домашната крема која вклучува јод. Додадете уште три состојки и вратете ја младоликоста на кожата.

Имам пријателка која си прави домашна крема за лице и секоја вечер со неа ја мачка кожата. Таа вели дека овој ритуал го научила од мајка и и дека со години го применува. Се колне дека никогаш не купила ниту една крема против брчки.

Дали е до генетиката, или до кремата, не знам, но знам дека изгледа многу помладо во однос на своите години. Од сите нас, кои некогаш заедно одевме во средно училиште, таа изгледа 10 години помладо.

Прочитајте и...  Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Ова е рецептот за нејзината домашна крема:

– eдна лажица домашен мед
– една лажица вазлин
– 1-2 капки јод
– 1 лажица рицинусово масло.

Подготовка: Сите состојки се ставаат во стаклена тегличка и се мешаат добро со дрвена лажица. Кремата се чува во фрижидер, но не подолго од еден месец.

Таа секоја вечер ја храни својата кожа со оваа крема, а за брчките не се грижи, бидејќи ги нема.

Прочитај повеќе

Повеќе не е смешно, сега е болно: Тој беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Слободен печат

Спречете појава на вагинални инфекции – Никогаш не облекувајте се пред убаво да се избришете по туширањето

Слободен печат

Конечно решена дилемата: Дали кучињата се далтонисти или сепак гледаат боја?

Слободен Печат

Инфлуенсерки од пелени – Преслатко и модерно или реализација на неостварените соништа на мајките (ФОТО)

Слободен печат

„Мојот син почина од коронавирус… но не така како што мислите!“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат

Израдувајте ги домашните – Цимет штрудли со смокви

Слободен печат

Обрнете внимание – Протеините се незаобиколен дел на силниот имунолошки систем

Слободен печат

Дневен хороскоп за 31 мај, недела – Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Слободен печат

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат