Tag : мачка

Забава Магазин Магазин слајдер

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат
Видеото кое на Јутјуб е прегледано повеќе од 20 милиони пати насмеа многумина. На видеото мачка залутала и станала ѕвезда на една модна ревија во...
Забава Магазин Магазин слајдер

Што ќе се случи доколку оставите мачка сама со фотокопир? Погледнете го овој урнебесен резултат! (ФОТО)

Слободен Печат
Доколку сте се прашувале некогаш што би добиле ако фотокопирате мачка, конечно стигнува одговор! На твитер-профилот @ichigopants48 беше објавен резултатот што се добива кога една...
Забава Магазин Магазин слајдер

Си преправал дека е мртов за да ја види реакцијата на неговото куче и на мачката: Еве како реагирале!

Слободен печат
Mачката Спарта и кучето Пени биле ставени на тест од нивниот сопственик. Него го интересирало како би реагирале неговите миленичиња во случај на негова смрт....
Вести Свет

Првото животно во Велика Британија позитивно на коронавирусот: Мачката ја добила заразата од своите сопственици

Слободен печат
Една мачка станала првото животно во Велика Британија кое е позитивно на коронавирусот. Се што се знае за оваа мачка е дека живее во Англија...
Живот Магазин

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски
Најстарата мачка на светот починала на 31 година. Рабл наполнила 31 година во мај, а сопственичката Мишел Херитеж ја добила на подарок кога имала 20...
Забава Магазин Магазин слајдер

Љубоморна мачка со урнебесна реакција: Си играш со оган! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Сопственичката на инстаграм-профилот @Catsandmusic, Михаела Струлеа со своите пријатели секојдневно споделува видеа од својата мачка Цици. Во една од последните објави на Михаела таа покажа...
Вести Свет

Лондонската полиција на нозе, африкански сервал побегна од квартот на милјардерите

Слободен печат
Голема дива мачка, мешавина од африкански сервал и домашна мачка, избега од куќа во елитната лондонска Бишоп авенија, позната како „алејата на милијардерите”, јави лондонски...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ветеринарката Наташа Бојчева на тема домашните миленици и коронавирусот: Кај мачките коронавирусот е малку покомплициран!

Јасмина Кантарџиева Димков
Наташа Бојчева, дипломирана ветеринарка, поради својата стручност една од најбараните кај нас, а која е во чекор со светските трендови, ни одговара на актуелните прашања...
Вести Свет

Франција: Втора мачка позитивна на Ковид-19

Слободен печат
Националната ветеринарна школа од Тулуз соопшти дека е тестирана втора мачка во Франција која е позитивна на коронавирусот, откако веројатно е заразена од нејзините сопственици,...
Вести Свет

Мачор во Каталонија се заразил од коронавирус и угинал

Слободен печат
Мачорот Негрито од едно семејство во Каталонија бил позитивен на тестот за новиот коронавирус, изјави денеак професор кој направи обдукцијата. Сепак мачорот не угинал од...