2 C
Скопје

Tag : мачка

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО | Игор Џамбазов во дует со Емилија Џамбазова – Бавчанска: Новиот хит се вика „Мјау“

М.Р
Игор Џамбазов, Илина Арсова и нивната мачка Емилија повторно уживаат во спокојот на прекрасниот Дојран. На својот инстаграм – профил Игор Џамбазов заедно со Емилија...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Гладна змија се обидe да улови домашна мачка: Спас во последен момент!

Слободен печат
Домашната камера на едно семејство од Тајланд го сними моментот кога постар човек додека ја полева својата градина, поголема змија се вовлекува во неговиот двор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат
Раперката Азилија Бенкс која неодамна го сподели целиот процес на откопување на својата мачка, па се до варење и зачувување на нејзиниот череп во знак...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Бизарно: Раперката ја ископала својата мртва мачка па ја зготвила

Слободен печат
Раперката Азилија Бенкс важи за јавна личност со најдолгиот јазик, не постои човек со кој не се замерила, а тоа всушност и ја уништи нејзината...
Живот Магазин Магазин слајдер

После два милениума откриен мистериозен цртеж на мачка во пустината

Слободен Печат
Археолозите во Перу открија голем цртеж на мачка на земјата, кој досега беше неоткриен повеќе од 2.000 години во познатата пустина Наска. Овој цртеж е...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат
Кога бевте дете, веројатно сте слушнале од вашите родители: „не храни го кучето (или мачката) од масата за вечера!“ И со текот на времето, сфаќате...
Забава Магазин Магазин слајдер

Куче или мачка? Ниту стручњаците не се сигурни за неговата раса! (ФОТО)

Слободен Печат
Постојат стотици раси на кучиња, но последната е мистерија за сите. Неверојатното кученце е родено пред 10 месеци во Виетнам. Кога ја надмина фазата на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Реакцијата на оваа мачка кога ќе ја види поштата е урнебесна: Мислам дека сака да ме убие! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Обично е кучето тоа што се обидува да заплаши странци и да ги избрка од семејната куќа, но една мачка во Канада ја презеде таа...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете ја слатката реакција на оваа љубоморна мачка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Има малкумина кои не уживаат да гледаат слатки видеа со бебиња или мали животни, а кога двете работи ќе се спојат, тогаш ќе добиете клип...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете ја најскапата мачка на светот! (ФОТО)

Слободен Печат
Леа е мачка која со право го привлекува вниманието на следбениците на Инстаграм. Таа е мачка од расата Савана, која се смета за најскапа во...