Ова е најдоброто средство против комарци, а ние ви нудиме рецепт како да го направите

Во топлите денови мака мачиме за да се ослободиме од комарците, купуваме разни скапи средства но сепак не успеваме во целост да се справиме со комерците. Немате потреба од скапи и небезбедни средства за да се ослободите од комарците осите и пчелите кои неуморно ви летаат низ домот и градината.

Наместо нив, можете да го употребите, многу едноставно и лесно, кафето. Талогот од кафе е ефикасно природно средство кое со својот силен мирис успешно ги брка инсектите.

Како да го подготвите ова природно средство против комарци?

Соберете талог од неколку испиени кафиња и исушете го. Ставете го во обичен сад кој не го користите и запалете го со обично чкорче или запалка.

Прочитајте и...  Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Горете се додека не почне да излегува чад од него. Токму овој чад ќе ги избрка комарците и другите инсекти.

Прочитај повеќе

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

„Седи долу, и во криминалот сум подобра од тебе“: Паднаа тешки зборови помеѓу Ана Николиќ и Раста! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Слободен печат

Виц на денот – Глупи прашања

Слободен печат

Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот

Слободен Печат

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Иако се навлезени во шестата деценија од животот, сѐ уште важат за едни од најубавите жени во светот

Слободен печат

Тамара ужива со семејството: Нема море, но има разладување (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Необичен феномен: Додека цел свет се загрева, една точка во Атлантскиот Океан станува сè поладна

Слободен печат

Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат