12 C
Скопје

Tag : против

Вести Ви Препорачуваме Свет

Половина од жителите на Израел вакцинирани против коронавирус

Слободен печат
Точно една година од првиот регистриран ковид случај, Владата на Израел од денес дозволи да се олабават рестрикциите за заштита од коронавирусот и да се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Џоан Колинс ја прими вакцината против корона и ѝ се обрати на јавноста: „Нема причина за грижа“

Слободен печат
Актерката Џоан Колинс, на која се сеќаваме по улогата на Алексис Колби во серијата „Династија“, откри дека се вакцинирала против Ковид-19. Имено, таа се огласи...
Вести Свет Слајдер

ЕК набрзо ќе ја одобри вакцината против Ковид-19 на Модерна

МИА Агенција
Европска комисија најави дека наскоро ќе ја одобри употребата на вакцината против Ковид-19 на американската компанија Модерна. – Со одобрувањето на Европската агенција за лекови...
Вести Свет

Две лица убиени во обновените протести против курдските партии во северен Ирак

МИА Агенција
Двајца демонстранти се убиени во обновените протести во северен Ирак организирани против владејачките курдски политички партии, соопштија локални официјални лица. Британските медиуми јавуваат дека еден...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Британската кралица ќе прими вакцина против коронавирусот

МИА Агенција
Британската кралица Елизабета Втора би требало да ја прими вакцината против Ковид-19 во следните недели, а потоа да открие дека го сторила тоа со цел...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: „Наострете ги мечевите и убијте ги сите“ – Хенри Кавил против нови чудовишта во втората сезона од серијата „The Witcher“

Слободен печат
Тизер трејлерот за втората сезона од серијата на Нетфликс „The Witcher“ претставува мешавина од снимки на Гералт (Хенри Кавил) во борбата со разни чудовишта од...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Николас Кејџ во борба против демонските роботи во новиот тизер за хоророт „Willy’s Wonderland“

Слободен печат
Објавен е тизер трејлерот за претстојниот хорор филм „Willy’s Wonderland“, со оскаровецот Николас Кејџ во главна улога. Кејџ глуми тивок и повлечен скитник кој е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат
Кога ќе се соберат сите обвиненија кои се поднесени против порноактерот Рон Џереми, максималната казна затвор ќе изнесува повеќе од 300 години. Обвинителите подгинаа седум...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ви се појави мувла во домот? Без паника, еве како сами да направите природно средство против мувла!

Слободен печат
Кога еднаш ќе се појави влага во домот и ќе предизвика мувла, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да...
Вести Свет

Белгија: Истражувачки тим со значајно откритие во борбата против ракот

МИА Агенција
Истражувачки тим од Универзитетот во Брисел, УЛБ, дошол до ветувачки сознанија за функционирањето и развојот на ракот на дојка и на простата, јавува дописничката на...