Tag : комарци

Вести Свет

СЗО: Повеќе од седум милиони случаи на маларија се пријавени во Бурунди

Слободен печат
Светската здравствена организација објави дека повеќе од седум милиони случаи на маларија се пријавени во Бурунди оваа година. Здравствените власти оценуваат дека постојат повеќе фактори...
Вести Скопје

Прскање против комарци на 5 и 6 септември во Скопје

МИА Агенција
Град Скопје соопшти дека на 5 септември (четврток) и 6 септември (петок) во раните утрински часови ќе се изврши петтата фаза од авионска дезинсекција против...
Вести Скопје

Во четврток дезинсекција против ларви од комарци

Слободен печат
Авионска дезинсекција против ларви и комарци на подрачјето на Град Скопје ќе се изврши во четврток во раните утрински часови. Како што информираат градските власти,...
Вести Македонија

Наредните два дена дезинсекција во Јегуновце

Слободен печат
Општина Јегуновце во наредните две ноќи ќе врши трета по ред дезинсекција против комарци. Тоа ќе се прави вечерва од 21 часот до раните утрински...
Магазин Семејство

ХРАНА ШТО ГИ БРКА КОМАРЦИТЕ: Што да се јаде за да се избегне чешањето и црвенилото

Слободен печат
Летото и комарците се вечна комбинација, а хемикалиите не се секогаш најдобра заштита. Наместо однадвор, делувајте на здодевните инсекти одвнатре. Јаболков оцет Јаполковиот оцет традиционално...
Вести Скопје

Прскање против комарци во Скопје

Слободен печат
Рано изутринава на подрачјето на град Скопје беше извршена авионска дезинсекција против комарци, која започна вчера. Станува збор за третата фаза од прскањето против комарци,...
Вести Скопје

Во среда и четврток во Скопје ќе се прска против комарци

Слободен печат
Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци ќе се одвива на 3 и 4 јули, среда и четврток, во раните...
Вести Македонија

Утре ќе се прска против комарци во Струга

Слободен печат
На подрачјето на Општина Струга утре ќе се врши теристичка дезинсекција за уништување на комарците и дератизација на шахтите. Земјеното запрашување, како што соопшти Општина...
Магазин Семејство

Ова е најдоброто средство против комарци, а ние ви нудиме рецепт како да го направите

Слободен печат
Во топлите денови мака мачиме за да се ослободиме од комарците, купуваме разни скапи средства но сепак не успеваме во целост да се справиме со...
Жена Магазин

ПРИРОДНО ПРОТИВ КОМАРЦИ: Овие растенија треба да ги имате во домот преку лето

Слободен печат
Вашата градина или тераса можат да бидат вистински оази на корисни растенија, а дел од нив се ефикасни и во борбата против комарци....