Некогаш беше секс-симбол, а денес едвај го препознаваат на улица (ФОТО) - Слободен печат

Некогаш беше секс-симбол, а денес едвај го препознаваат на улица (ФОТО)

Актерот Ник Нолти (78), кој во кариерата снимил повеќе од 50 филмови, а бил и три пати номиниран за Оскар, денес изгледа непрепознатливо. Во младоста го сметаа за голем секс-симбол на Холивуд, а по него воздивнуваа сите жени ширум светот.

профимедиа

Но оттогаш поминаа десеции, а Нолти повеќе не е она што беше. Токму спротивното, камерите го уловиле во сосема поинакво издание – долгата седа брада, разбушавената коса и лежерното облекување го трансформирале Нолти, па денес ретко кој го препознава од прва.

профимедиа

Нолти кариерата ја започнал во театарот, но набрзо преминал на филмското платно, кое му обезбеди планетарна популарност. Освен по актерските остварувања, познат е и по неговиот турбулентен живот кој го одбележаа борбата со зависностите и бројните пропаднати љубовни врски.

Прочитајте и...  Хороскоп за 18 февруари вторник - Стрелците ги очекува нова љубов, Рибите ќе добијат пари
профимедиа

Се започна уште во далечната 1965 година кога беше уапсен поради фалсификување на документи и измама. Поради тој злочин добил 45 години затвор. Иако тоа звучи застрашувачки, актерот успеал да се извлече од служењето на казната бидејќи пресудата на крајот била отфрлена.

профимедиа

Многу подоцна, 2002 година, Нолти имал уште една блиска средба со органите на законот кога бил уапсен поради сомнеж дека возел пијан во Малибу. Три дена по апсењето се пријавил во клиниката за советување, каде требало да работи на своите проблеми и зависноста од алкохол.

профимедиа

Анализата на крвта покажала дека бил под дејство на дрога која обично се користи за силување, но актерот остро негирал дека некого силувал. Ниту на љубовен план не му било здодевно, тој се женел четири пати, а има и две деца.

Прочитајте и...  Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Инаку, Ник Нолти неколку пати беше прогласуван за најпосакуваниот маж во светот.

Прочитај повеќе

Кендал Џенер објави фотографија со поранешното момче на својата сестра! (ФОТО)

Слободен печат

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Слободен печат

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен Печат

Неколку методи на Никола Тесла за зголемување на продуктивноста

Слободен печат

Пет века „Гол фестивал“: Илјадници мажи ја прославија благосостојбата и плодноста

Слободен печат

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

11 + 15 =

Прочитај повеќе

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Слободен Печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Ова не ти е „Пајнер“: Водителот Миро Кацаров се скара со бугарска старлета во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ не престанува: Објави жешко видео на кое позира во пресекси бикини (ВИДЕО)

Слободен печат