17.8 C
Скопје

Tag : некогаш

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Еден од некогаш најпосакуваните мажи во светот денес изгледа непрепознатливо: Тешко дека ќе погодите за кого станува збор!

Слободен печат
Холивудскиот актер Ник Нолти овие денови ќе го прослави големиот 80-ти роденден, а некогаш еден од најпосакуваните мажи во светот денес е едвај препознатлив. Ник...
Живот Магазин Магазин слајдер Технологија

Откриени остатоци од најголемото животно кое некогаш одело по Земјата

Слободен печат
Остатоци од најголемото животно кое некогаш одело по планетата Земја, откриени се во Аргентина, тврдат научниците од таа држава. Станува збор за непознат вид гигантски...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Поранешен телохранител раскажа за работењето за некогаш најмоќниот холивудски пар, една работа посебно го изненадила

Слободен печат
Марк Били Билингем некое време работел како телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, на кои и денес многу добро се сеќава. Поранешниот припадник на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Некогаш ги масираше стапалата на славната богаташка, а денес е една од највлијателните жени во светот и заработува милиони

Слободен печат
Најпознатата старлета во светот вчера наполни 40 години, а по тој повод доби честитки од своите следбеници ширум светот. Тешко е да се верува колку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговата мајка била кралица на убавината – Денес тој е оскаровец, а некогаш режел тутун

Слободен печат
Џорџ Клуни (59) тврди дека филмот „Batman & Robin“ од 1997 година за малку ќе му ја уништел кариерата, бидејќи луѓето одбивале да соработуваат со...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат
Само со срцето може да се гледа правилно… Многумина пишувале за љубовта, создавале и војувале во нејзино име, биле инспирирани од неа; многумина дури се обиделе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Некогаш е потребна пауза“ – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Слободен печат
Ана Ивановиќ, откако ја заврши професионалната кариера, во целост му се посвети на семејството, сопругот Бастијан Швајнштајгер и двајцата синови Лука и Леон. Иако ужива...
Магазин Магазин слајдер Храна

Грчка пита – Медитеранско задоволство кое ви препорачуваме да го пробате!

Слободен печат
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Забава Магазин

Некогаш и сега: Бред Пит, Кијану Ривс, Џенифер Анистон… Колку се промениле славните актери? (ФОТО)

Слободен печат
Еден холивудски уметник започна интересен проект. Ако некогаш сте се прашувале како вашите омилени познати личности изгледале во минатото, сега на еден профил на Инстаграм...
Еспресо Шоу биз

Некогаш најубавата лото девојка и во седмата деценија мами погледи (ФОТО)

Слободен печат
Ретко која јавна личност на овие простори предизвикува така долго интерес во јавноста и медиумите како што тоа е случај со Сузана Манчиќ. Имено, таа...