6.8 C
Скопје

Надал гази во Париз, доминираше и против неговиот „фан“! (ВИДЕО)

„Кралот на земјата“ уште еднаш докажа зошто и годинава е еден од најголемите фаворити за титулата на „Ролан Гарос“.

Денеска во осминафиналето на грен слем турнирот во Париз (Франција) Рафаел Надал го совлада Американецот Себастијан Корда за вкупно 14 четвртфинале на ова натпреварување.

Шпанецот успеа за скоро два часа да дојде до триумфот со резултат 3:0 во сетови 6:1, 6:1 и 6:2.

Корда пред мечот истакна дека Надал му е негов идол од детството, дури и неговата мачка се вика Рафа.

Надал му препушти само четири гема во целиот дуел, што доволно говори за доминацијата на „бикот од Мајорка“. За пласман во полуфиналето Надал ќе игра против победникот од пресметката Александар Зверев – Јаник Синер.

Прочитајте и...  Официјално: Леброн и Дејвис остануваат во ЛА Лејкерс!

Поврзани вести

Нејмар останува во ПСЖ само доколку дојде Меси!?

Слободен печат

Ристовски би можел да ја продолжи кариерата во Русија!

Слободен печат

Навивачите на Реал го најдоа „виновникот“ за лошата сезона!

Слободен печат

Македонецот на „Стемфорд Бриџ“: Алиоски не се плаши од Челси!

Слободен печат

МЗТ Скопје и Работнички ќе играат во Бања Лука!

Слободен печат

Сејдини: Приоритет до билетите за следење на ЕП да имаат сите медицински лица!

Слободен печат

Остави Коментар