24.8 C
Скопје

Tag : четвртфинале

Останатo Спорт

Швјонтек за полуфинале против Сакари на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Ига Швјонтек е последната четвртфиналистка на грен слем турнирот во Париз во женска конкуренција откако со резултат 2:0 во сетови 6:3 и 6:4 ја елиминираше...
Останатo Спорт

Надал рутински со Синер, познати четвртфиналните парови на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Рафаел Надал, третиот тенисер на светот се пласираше во четвртфиналето на грен слем турнирот во Париз откако ја оправда фаворитската улога против Јанис Синер од...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Вардар е поблиску до четвртфинална битка со ППД Загреб

Слободен печат
Вардар 1961 уште во првиот натпревар најави дека има поголем квалитет, и тоа го докажа веќе во првите 60 минути за влез во четвртфиналето на...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Ѓоковиќ имаше негатива од 0:2, па му препушти само еден гем на ривалот!

Слободен печат
Првиот светски рекет многу потешко од очекувањата ја оправда фаворитската улога денеска во осминафиналето на грен слем турнирот во Париз, Франција. Младиот италијански тенисер Лоренцо...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје елиминиран во четвртфиналето од Младост Земун!

Слободен печат
Во ревашнот од четвртфиналниот плеј-оф во АБА2 лигата денеска МЗТ Скопје Аеродром триумфираше со 92:86 против Младост Земун во салата „Морача“, Подгорица. Но, тоа не...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Далеку е елитата за „металците“, МЗТ убедливо поразен од Младост Земун!

Слободен печат
Во првиот натпревар од четвртфиналето во АБА 2 лигата денеска екипата на МЗТ Скопје Аеродром беше убедливо поразен од Млaдост Земун со резултат 95:75. За...
Спорт Фудбал

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат
Во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите екипата на Ливерпул во Мадрид загуби од Реал со 3:1. Реваншот ќе се игра в среда...
Спорт Фудбал

И покрај негативата, Кимих верува дека Баерн може да го елиминира ПСЖ!

Слободен печат
Утре (21.00 часот) во Париз ќе се игра реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите во кој ПСЖ ќе стартува со минимална предност против...
Спорт Фудбал

Адеми и Ристовски против Виљареал бркаат полуфинале во Лига Европа

Слободен печат
Денеска ќе се играат првите натпревари од четвртфиналето во фудбалската Лига Европа, за нас секако најинтересно е новиот настап на Динамо Загреб во чии редови...
Спорт Фудбал

Баерн и без Левандовски фаворит против Мбапе и Нејмар

Слободен печат
Денеска продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите со првите натпревари од четвртфиналната фаза, од 21.00 часот Баерн Минхен е домаќин на ПСЖ. Во финалето минатата...