• четвртфинале

ВИДЕО: Надал – Ѓоковиќ, пет мечеви кои го одбележаа најголемото тениско ривалство

Двајца титани денеска од 20.45 часот ќе раскажат уште една епска „тениска бајка“. Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал по 59 пат во кариерата ќе ги вкрстат копјата, овој пат во четвртфиналето на Ролан Гарос. Светскиот рекет број еден и бранител на круната на Отвореното првенство на Франција, Ѓоковиќ има минимална статистичка предност од 30 победи, …

ВИДЕО: Надал – Ѓоковиќ, пет мечеви кои го одбележаа најголемото тениско ривалство Read More »