Маските и визирите задолжителни – Еве како изгледа снимањето на филмовите за време на коронавирусот (ФОТО)

Еден од првите филмови во Холивуд кој што го продолжи снимањето е „Последниот дуел“ со Мет Дејмон, Џоди Комер и Адам Драјвер во главните улоги.

Тие ги објавија и првите фотографии од снимањето на филмот во Ирска. Филмот почна да се снима во месец март, но само неколку недели по снимањето истото било запрено поради пандемијата.

Фото: Профимедиа

Сега главните актери се вратија на сетот и може да видиме дека мерките за претпазливост навистина се почитуваат.

Сите актери мора да носат заштитни маски. На фотографиите може да се види Мет Дејмон со заштитна маска. Комер сепак одлучила да носи визир.

Фото: Профимедиа

Исто така, сите статисти кои што учествуваат во снимањето на филмот мора да носат заштитни маски, а поинаку не можат да пријдат до местото на снимањето.

Прочитајте и...  Пандемијата ги раздели: Кортни Кокс не го видела својот вереник повеќе од 200 дена

На актерите единствено им е дозволено да ги извадат маските кога снимаат сцени. Во текот на сите паузи мора да ги носат на своите лица, а секој ден им се мери и температура.

Фото: Профимедиа

Инаку, филмот „Последниот дуел“ го режирал генијалниот Ридли Скот, додека пак сценариото го пишувале Мет Дејмон и Бен Афлек.

Во кината треба да пристигне во октомври, 2021 година.

Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Сара Мејс го прослави својот роденден на уникатен начин

Слободен Печат

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат

ФОТО: Сите очи вперени во Кајли: Дали би се осмелиле да го облечете овој фустан?

Слободен Печат

Проветрувајте ги просториите за да го „растерате“ коронавирусот!

Слободен печат

Бекам повторно ја бакнува својата ќерка Харпер во уста: Обожавателите кренаа вистинска бура на Инстаграм

Слободен Печат

Научниците пронашле нов орган во грлото проучувајќи го ракот на простатата

Слободен печат

Остави Коментар