Малчанскиот бербер виден во Малча: „Се сретнавме очи во очи, беше валкан и исцрпен“

Потрагата по Малчанскиот бербер и понатаму е во тек. Денеска, еден од жителите на Малча пријавил во полиција како се сретнал со него очи во очи, и како Нинослав Јовановиќ преспал во неговиот амбар.

Полицијата го пребарува местото час и половина, јавуваат српските медиуми.

Јовановиќ е виден кога го напуштил амбарот, веројатно во потрага по храна.

– Излегов од куќата и се сретнав очи во очи со него. Беше целиот извалкан, во некоја сива јакна и многу исцрпен – рекол жителот на селото во чијашто куќа е виден „берберот“.

 

Прочитајте и...  На изборите за датум најверојатно ќе победи 5 јули!

Прочитај повеќе

Останува задолжителното носење заштитна опрема, миење на раце и одржување на потребната дистанца

Слободен печат

Антикорупциска бара вонреден инспекциски надзор за евентуелен судир на интереси за изборот на ректор на УК0ИМ

Слободен печат

Чулев: МВР ќе обелодени истраги против носители на јавни функции кои го злоупотребиле системот

Слободен печат

Во Шпанија оддадена почест за жртвите на коронавирусот

Слободен печат

Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

МИА Агенција

Франција ги повикува членките на ЕУ да го поддржат „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Меркел: И натаму сме на почетокот на пандемијата

Слободен печат

Управните служби на МВР со ново работно време во пресрет на годишните одмори

Слободен печат

Тропската бура Берта се формираше покрај брегот на Јужна Каролина

Слободен печат

Захариева: Од 15 јуни нормално движење во ЕУ и соседните држави

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Прашањата кои ги тиштат припадниците на АРМ вешто се избегнуваат

Слободен печат

Почнува изградбата на фекална канализација во село Усје

Слободен печат