Tag : малча

Вести Ви Препорачуваме Регион

Објавена првата фотографија од апсењето на монструмот од Малча

Слободен печат
Српски Телеграф објави фотографија од апсењето на Нинослав Јовановиќ, познат како малчанскиот бербер. Тој, како што јавија српските медиуми, беше уапсен на гробиштата во неговото...
Вести Регион Слајдер

Малчанскиот бербер виден во Малча: „Се сретнавме очи во очи, беше валкан и исцрпен“

Слободен печат
Потрагата по Малчанскиот бербер и понатаму е во тек. Денеска, еден од жителите на Малча пријавил во полиција како се сретнал со него очи во...